هنگامه

شگفت انگیز، عالی، فوق العاده، فتنه، آشوب

جنسیت اسم هنگامه

دختر

هنگامه به انگلیسی

hengame

تعداد هنگامه ها در ایران

44,502

تلفظ هنگامه به فارسی

هنگامه

ریشه اسم هنگامه

فارسی

تلفظ هنگامه به انگلیسی

/he(a)ngāme/

رنگ اسم هنگامه

صورتی

ابجد اسم هنگامه

121

ابجد وسیط اسم هنگامه

25

ابجد صغیر اسم هنگامه

22

درباره نام هنگامه

هنگامه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هنگامه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هنگامه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 44,502 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هنگامه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم هنگامه و معنی اسم هنگامه

ریشه اسم هنگامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم هنگامه فارسی می باشد و تلفظ هنگامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هنگامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /he(a)ngāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هنگامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هنگامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هنگامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هنگامه در لغت‌نامه دهخدا :
مجمع و جمعیت مردم و معرکه ٔ بازیگران و قصه خوانان و خواص گویان و امثال آن باشد.

معنی اسم هنگامه در فرهنگ فارسی عمید :
جمعیت مردم؛ معرکه. فریاد و غوغا؛ هیاهو. وقت؛ زمان.

معنی اسم هنگامه در فرهنگ فارسی معین :
جمعیت مردم. معرکه. شور و غوغا، داد و فریاد.

معنی اسم هنگامه در فرهنگ فارسی :
معرکه، جمعیت مردم، فریاد وغوغا وهیاهو، وقت، زمان.

معنی اسم هنگامه در ثبت احوال

۱- شورش، فتنه، آشوب؛ ۲- (در گفتگو) (به مجاز) شگفت انگيز، عالي، فوق العاده؛ ۳- (در قديم) هنگام، زمان، فصل.

حروف ابجد و طالع بینی نام هنگامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هنگامه عدد " 121 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هنگامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم هنگامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هنگامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هنگامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و حیدر (فرمانروا و شیربیشه)

مشهور، نامدار، (به مجاز) دختری که به لحاظ زیبایی مشهور و نامی است

نام بنیان گذار سلسلۀ هخامنشی، خورشید

حمد و ستایش خداوند

نام یکی از پیغمبران باستانی ایران

مورد پسند و احترام ایل

بسيار دوست داشتني، با ارزش، زیبا و ظریف، عزيز و گرامي، معشوق

ترکیب دو اسم عزت و الله (بزرگواری و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید