همیلا

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

جنسیت اسم همیلا

دختر

همیلا به انگلیسی

hamila

تعداد همیلا ها در ایران

2,062

تلفظ همیلا به فارسی

هميلا

ریشه اسم همیلا

فارسی

تلفظ همیلا به انگلیسی

/hamilā/

رنگ اسم همیلا

قرمز

ابجد اسم همیلا

86

ابجد وسیط اسم همیلا

26

ابجد صغیر اسم همیلا

14

درباره نام همیلا

همیلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم همیلا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم همیلا که در انگلیسی به صورت hamila نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,062 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم همیلا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم همیلا و معنی اسم همیلا

ریشه اسم همیلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم همیلا فارسی می باشد و تلفظ همیلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هميلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hamilā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم همیلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم همیلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم همیلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم همیلا در لغت نامه دهخدا :
نام یکی از ندیمه های شیرین در خسرو و شیرین نظامی


معنی اسم همیلا در ثبت احوال

(اَعلام) نام يكي از نديمه‌هاي شيرين در خسرو و شيرين نظامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام همیلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم همیلا عدد " 86 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم همیلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم همیلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم همیلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم همیلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

درختی که میوه و برگ آن مصرف دارویی دارد، از واژه‌های قرآنی

ترکیبی از دو اسم محمد و طاهر (ستوده و پاک)

مسرور، شاد و بانشاط

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

ترکیب دو اسم مهر و آذین (محبت و زینت)

بهترین نام، بالاترین نام

منسوب به مهر، بانوی مهربان، دختری که مانند خورشید درخشان است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید