همراز

محرم اسرار، همدم، ويژگی هر يك از دو يا چند نفری كه راز خود را به يكديگر می‌گويند

جنسیت اسم همراز

دختر

همراز به انگلیسی

hamraz

تعداد همراز ها در ایران

1,362

تلفظ همراز به فارسی

همراز

ریشه اسم همراز

فارسی

تلفظ همراز به انگلیسی

/hamrāz/

رنگ اسم همراز

زرد

ابجد اسم همراز

253

ابجد وسیط اسم همراز

25

ابجد صغیر اسم همراز

19

درباره نام همراز

همراز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم همراز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم همراز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,362 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم همراز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم همراز و معنی اسم همراز

ریشه اسم همراز

همانطور که گفتیم ریشه اسم همراز فارسی می باشد و تلفظ همراز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " همراز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hamrāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم همراز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم همراز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم همراز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم همراز در فرهنگ فارسی عمید :
محرم اسرار. دو تن که اسرار خود را به‌ یکدیگر بگویند و چیزی از هم پنهان نکنند.

معنی اسم همراز در لغت‌نامه دهخدا :
ه م راز، محرم اسرار، شخصی که از او هیچ چیز پنهان نکنند. دو تن که رازهای خود را به یکدیگر می‌گویند.

معنی اسم همراز در ثبت احوال

۱- ويژگي هر يك از دو يا چند نفري كه راز خود را به يكديگر مي‌گويند؛ ۲- همدم، همنشين، مونس.

حروف ابجد و طالع بینی نام همراز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم همراز عدد " 253 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم همراز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم همراز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم همراز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم همراز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به پارس، پارسي، اهل پارس، از مردم پارس

گران‌بها، قیمتی، گران

ملکوتی، آسمانی، منسوب به عرش

زيبا و لطیف

ترکیب دو اسم امیر و عطا (پادشاه و بخشش)

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

نگهبان درستکاران، نگهدارنده‌ی خشم، نام چند تن از شاهان سلسه اشکانی

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی (فرمانروا و برگزیده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید