همت

اراده، انگیزه، بلند نظری، جوانمردی، آرزو

جنسیت اسم همت

پسر

همت به انگلیسی

hemmat

تعداد همت ها در ایران

25,752

تلفظ همت به فارسی

هِمَت

ریشه اسم همت

عربی

تلفظ همت به انگلیسی

/hemmat/

رنگ اسم همت

آبی

ابجد اسم همت

445

ابجد وسیط اسم همت

13

ابجد صغیر اسم همت

13

درباره نام همت

همت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم همت پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم همت که در انگلیسی به صورت hemmat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 25,752 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم همت

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم همت و معنی اسم همت

ریشه اسم همت

همانطور که گفتیم ریشه اسم همت عربی می باشد و تلفظ همت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِمَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hemmat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم همت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم همت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم همت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فتوت، والامنشی، آهنگ، تصمیم، عزم، اراده، خواست، سعی، کوشش، تلاش، قصد، اراده و عزم قوی، بلند طبعی.

معنی همت در لغت نامه دهخدا:
همه. اراده و آرزو و خواهش و عزم.

معنی همت در فرهنگ معین:
۱. قصد کردن . ۲. خواستن . ۳. اراده، قصد. ۴. خواست . ۵. سعی، کوشش . ۶. اراده قوی، عزم جزم . ۷. بلندنظری، سعه صدر. ۸. دلیری، شجاعت . ۹. کمال مطلوب .

معنی همت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. قصد. ۲. اراده و عزم قوی. ۳. بلند طبعی.

معنی اسم همت در ثبت احوال

۱- اراده، انگيزه، و پشتكار قوي براي رسيدن به هدف؛ ۲- بلند طبعي، بلند نظري، ۳- جوانمردي؛ ۴- (در قديم) خواست، آرزو؛ ۵- (در تصوف) توجه قلب با تمام نيروي روحي به خداوند، دعا از صميم قلب؛ ۶- (اَعلام) همت: شهرت محمّد ابراهیم همت [۱۳۳۴-۱۳۶۲ شمسی] فرمانده‌ي ایرانی، از مردم قمشه، بنیانگذار کمیته‌ي انقلاب و سپاه پاسداران آن شهر، در جریان جنگ با عراق از فرماندهان و سازمان دهندگان نیروهای زمینی بود و در حین عملیات جنگی شهید شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام همت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم همت عدد " 445 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم همت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم همت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم همت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم همت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ناز، نازدار، آن که بسیار ناز کند، پرناز

گوهرها، سنگ ها و زیورآلات قیمتی و زینتی

نام همسر امام حسين(ع)

ياد خدا، ذكر خدا

کُهرمان، پهلوان

بازگشت کننده به سوی خدا، توبه کننده

دخت، فرزندِ دختر

خورشيد خدا، نور خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید