همت الله

ترکیب دو اسم همت و الله (اراده و خدا)

جنسیت اسم همت الله

پسر

همت الله به انگلیسی

hemmatollah

تعداد همت الله ها در ایران

4,832

تلفظ همت الله به فارسی

هِمت‌الله

ریشه اسم همت الله

عربی

تلفظ همت الله به انگلیسی

/hemmatollāh/

رنگ اسم همت الله

نارنجی

ابجد اسم همت الله

511

ابجد وسیط اسم همت الله

31

ابجد صغیر اسم همت الله

25

درباره نام همت الله

همت الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم همت الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم همت الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,832 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم همت الله

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم همت الله و معنی اسم همت الله

ریشه اسم همت الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم همت الله عربی می باشد و تلفظ همت الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِمت‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hemmatollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم همت الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم همت الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم همت الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم همت و الله.
همت: اراده، انگیزه، بلند نظری، جوانمردی، آرزو.
الله: خدا.

معنی اسم همت الله در ثبت احوال

اراده و خواست خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام همت الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم همت الله عدد " 511 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم همت الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم همت الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم همت الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم همت الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

روشنائی و نورِ حق

زیبا مانند پری

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

ترکیب دو اسم محمد و ماکان (ستوده و شجاع)

بنده‌ی خدای خردمند و با وقار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید