هلیا

دختر خورشید

جنسیت اسم هلیا

دختر

هلیا به انگلیسی

heliya

تعداد هلیا ها در ایران

177,426

تلفظ هلیا به فارسی

هلیا

ریشه اسم هلیا

یونانی

تلفظ هلیا به انگلیسی

/heliyā/

رنگ اسم هلیا

نیلی

ابجد اسم هلیا

46

ابجد وسیط اسم هلیا

22

ابجد صغیر اسم هلیا

10

درباره نام هلیا

هلیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هلیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هلیا، به خاطر ریشه یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 177,426 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هلیا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هلیا و معنی اسم هلیا

ریشه اسم هلیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هلیا یونانی می باشد و تلفظ هلیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هلیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /heliyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هلیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هلیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هلیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در جنوب ایران هنگام صید آوازی می‌خوانند که در آن از هلیوس یا الهه خورشید استمداد کمک در صید را دارند.
صورت تخفیف یافته‌ی هلیاد، به معنی دختر خورشید است.
معنی اسم هلیا در ثبت احوال

heliade) -۱) صورت تخفیف یافته‌ي هلیاد، به معنی دختر خورشید؛ ۲- (اَعلام) (در اساطیر یونان) دختر هلیوس.

حروف ابجد و طالع بینی نام هلیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هلیا عدد " 46 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هلیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هلیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هلیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هلیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک و پاکیزه

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

بسیار یاری رسان به دیگران

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

بخشش و هديه‌ي خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران