هلنا

روشنایی، نور

جنسیت اسم هلنا

دختر

هلنا به انگلیسی

helena

تعداد هلنا ها در ایران

66,702

تلفظ هلنا به فارسی

هِلنا

ریشه اسم هلنا

یونانی

تلفظ هلنا به انگلیسی

/helenā/

رنگ اسم هلنا

صورتی

ابجد اسم هلنا

86

ابجد وسیط اسم هلنا

14

ابجد صغیر اسم هلنا

14

درباره نام هلنا

هلنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هلنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هلنا که در انگلیسی به صورت helena نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 66,702 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هلنا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم هلنا و معنی اسم هلنا

ریشه اسم هلنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هلنا یونانی می باشد و تلفظ هلنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِلنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /helenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هلنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هلنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هلنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هلنا در فرهنگ فارسی :
شهری در کشورهای متحده آمریکا در ایالت مونتانا مرکز این ایالت است و حدود ۲٠٠٠٠ تن سکنه دارد . در سال ۱۸۶۴ در محل اکتشاف معادن طلا تاسیس شد. در ۱۸۷٠ بصورت قصبه و در ۱۸۸۱ بصورت شهر در آمد. در ۱۸۷۵ مرکز سرزمین مونتانا و در ۱۸۸۹ مرکز ایالت مونتانا گردید.

معنی اسم هلنا در واژه‌نامه آزاد :
هلن

معنی اسم هلنا در ثبت احوال

۱- هلن؛ ۲- (اَعلام) نام شهری در مرکز ایالت مونتانای آمریکا.

حروف ابجد و طالع بینی نام هلنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هلنا عدد " 86 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هلنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هلنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هلنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هلنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی، هميشه زيبا

ترکیب دو اسم محمد و طالب (ستوده و خواستار)

زن فراخ چشم، زن زیبا چشم

روسری، چارقد، مانند سرو

ترکیب دو اسم امیر و یحیی (فرمانروا و تعمید دهنده)

گلستان، گلزار، جدیقه، باغ

پرهیزکار

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید