هستی

وجود، زندگی، جهان، دارایی

جنسیت اسم هستی

دختر

هستی به انگلیسی

hasti

تعداد هستی ها در ایران

249,756

تلفظ هستی به فارسی

هَستي

ریشه اسم هستی

فارسی

تلفظ هستی به انگلیسی

/hasti/

رنگ اسم هستی

آبی

ابجد اسم هستی

475

ابجد وسیط اسم هستی

19

ابجد صغیر اسم هستی

16

درباره نام هستی

هستی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هستی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هستی، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 249,756 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هستی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم هستی و معنی اسم هستی

ریشه اسم هستی

همانطور که گفتیم ریشه اسم هستی فارسی می باشد و تلفظ هستی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَستي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hasti/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هستی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هستی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هستی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هستی در لغت‌نامه دهخدا :
وجود، بودن، بود، حیات، زندگی.

معنی اسم هستی در فرهنگ فارسی :
وجود، مال، دارایی، جان، زندگی.

معنی اسم هستی در فرهنگ معین :
وجود، دارایی، ثروت.
معنی اسم هستی در فرهنگ فارسی عمید :
[مقابلِ نیستی] وجود، زندگی، [مجاز] دارایی، سرمایه، [مجاز] جهان، [قدیمی، مجاز] خودبینی.

معنی اسم هستی در ثبت احوال

۱- وجود در مقابل نيستي؛ ۲- زندگي، زندگاني؛ ۳- (به مجاز) همه‌ي دارايي.
مايملك؛ ۴- (به مجاز) جهان، عالم وجود.

حروف ابجد و طالع بینی نام هستی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هستی عدد " 475 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هستی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • هستی مهدوی‌فر ( بازیگر )
نظرتون درباره اسم هستی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هستی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هستی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده ی اسب آماده، نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي

پارسا و پرهیزگار

زیباروی دارای ناز و شکوه

صاحب اسب تندرو، نام سومین پادشاه سلسله کیانی

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

شاپور، پسر شاه، شاهزاده

چالاك و گريز پا، دلیرمرد

فضیلت و برتری داشتن، نام همسر حضرت ابراهيم خليل (ع) و مادر حضرت اسماعيل (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران