هستیا

فرزند بسیار گرانمایه که همه‌ي هستی، زندگی و دارایی است

جنسیت اسم هستیا

دختر

هستیا به انگلیسی

hastiya

تعداد هستیا ها در ایران

903

تلفظ هستیا به فارسی

هَستیا

ریشه اسم هستیا

یونانی

تلفظ هستیا به انگلیسی

/hastiyā/

رنگ اسم هستیا

نیلی

ابجد اسم هستیا

476

ابجد وسیط اسم هستیا

20

ابجد صغیر اسم هستیا

17

درباره نام هستیا

هستیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هستیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هستیا که در انگلیسی به صورت hastiya نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 903 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هستیا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هستیا و معنی اسم هستیا

ریشه اسم هستیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هستیا یونانی می باشد و تلفظ هستیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَستیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hastiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هستیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هستیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هستیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هستیا در لغت‌نامه دهخدا:
نام الهه آتشگاه در اساطیر یونان که از خواهران زئوس بود.


معنی اسم هستیا در ثبت احوال

[هستی= وجود، زندگی، زندگانی؛ (به مجاز) همه‌ي دارایی، مایملک؛ (به مجاز) جهان و عالم + ا (پسوند نسبت)] ۱- منسوب به هستی؛ ۲- (به مجاز) همچون زندگی و زندگانی، همه‌ي دارایی و مایملک، جهان و عالم؛ ۳- (به مجاز) فرزند بسیار گرانمایه که همه‌ي هستی، زندگی و دارایی است .

حروف ابجد و طالع بینی نام هستیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هستیا عدد " 476 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هستیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هستیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هستیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هستیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

نام پدر حضرت ابراهيم (ع)

نام رودی در مرز شمالی ایران

منسوب به صوفی، نوایی در موسیقی

علم، معرفت، آگاهی، شعور، خرد، دانایی، اندیشه، فرهنگ

آب و ماه، (به مجاز) زيبارو، با طراوت و درخشنده

بهشت يونانيان و روميان

بستگان، اقوام، نزديكان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید