هدی

هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

جنسیت اسم هدی

دختر

هدی به انگلیسی

hoda

تعداد هدی ها در ایران

69,501

تلفظ هدی به فارسی

هدي

ریشه اسم هدی

عربی

تلفظ هدی به انگلیسی

/hodā/

رنگ اسم هدی

نیلی

ابجد اسم هدی

19

ابجد وسیط اسم هدی

19

ابجد صغیر اسم هدی

10

درباره نام هدی

هدی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هدی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هدی که در انگلیسی به صورت hoda نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 69,501 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هدی

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هدی و معنی اسم هدی

ریشه اسم هدی

همانطور که گفتیم ریشه اسم هدی عربی می باشد و تلفظ هدی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هدي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hodā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هدی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هدی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هدی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هدی در فرهنگ فارسی :
۱ -راه راست نمودن کسی را. ۲ - یافتن راه را

معنی اسم هدی در فرهنگ فارسی معین :
زراعتی که توسط آب باران مشروب شود، دیم، دیمه .
۱ - راه راست نمودن . ۲ - راهنمایی، راست راهی . مق ضلالت . ۳ - راه درست .

معنی اسم هدی در ثبت احوال

۱- (در قديم) هدايت كردن، هدايت، راهنمايي؛ ۲- رسيدن به حق و حقيقت؛ ۳- راه راست، مسير درست؛ ۴- (به مجاز) دين هدايت، اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام هدی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هدی عدد " 19 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هدی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم هدی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هدی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هدی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا چون گل و پری، گل رويی چون فرشته

حمایت کننده، پشتیبان، نگهبان

دختر طناز و عشوه گر

پاک، پاکیزه، نیکو

دارنده‌ی مقام و مرتبه‌ی مهم، عزيز، گرامی، محترم، اصيل

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

شکوفه ها، گل ها

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران