هدیه

ارمغان، پیشکش، موهبت خداوند

جنسیت اسم هدیه

دختر

هدیه به انگلیسی

hedye

تعداد هدیه ها در ایران

150,237

تلفظ هدیه به فارسی

هديه

ریشه اسم هدیه

عربی

تلفظ هدیه به انگلیسی

/he(a)d(i)ye/

رنگ اسم هدیه

آبی

ابجد اسم هدیه

24

ابجد وسیط اسم هدیه

24

ابجد صغیر اسم هدیه

15

درباره نام هدیه

هدیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هدیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هدیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 150,237 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هدیه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم هدیه و معنی اسم هدیه

ریشه اسم هدیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم هدیه عربی می باشد و تلفظ هدیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هديه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /he(a)d(i)ye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هدیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هدیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هدیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هدیه در فرهنگ فارسی عمید :
تحفه، ارمغان، پیشکش.

معنی اسم هدیه در فرهنگ معین :
تحفه، ارمغان، پیشکش، جمع: هدایا، پولی که در عروسی مهمانان به عروس یا داماد می‌دهند.

معنی اسم هدیه در فرهنگ فارسی :
تحفه، ارمغان، پیشکش، جمع: هدایا.

معنی اسم هدیه در لغت‌نامه دهخدا :
تحفه، ارمغان، آنچه به کسی ف رستند به رسم تحبیب و بزرگداشت، هَدیَّه، شیربها و پولی که خواستگار برای جشن عروسی پردازد، ودیعت و آنچه پروردگار در بندگان خود آفریند از خصال و صفات، رونمایی که به عروس دهند، ره آورد، سوقات.

معنی اسم هدیه در ثبت احوال

۱- آنچه به مناسبتي يا به رسم يادگار به نشانه‌ي محبت به كسي داده مي‌شود، پيش‌كش، ارمغان، كادو؛ ۲- (احترام آميز) قيمت خريد و فروش قرآن كريم؛ ۳- (در قديم) رونماي عروس؛ ۴- (در قديم) موهبت و عطاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام هدیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هدیه عدد " 24 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هدیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم هدیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هدیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هدیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل انار

باتقوا، پرهیزگار، پارسا

ترکیب دو اسم محمد و جواد (ستوده و بخشنده)

بزرگی و بخشندگی خداوند

(به مجاز) شجاع و بی باک، نام یکی از یاران امام حسین(ع)

دوستدار

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

نور خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید