هدیل

صدای کبوتر وحشی

جنسیت اسم هدیل

دختر

هدیل به انگلیسی

hadil

تعداد هدیل ها در ایران

1,110

تلفظ هدیل به فارسی

هَديل

ریشه اسم هدیل

عربی

تلفظ هدیل به انگلیسی

/hadil/

رنگ اسم هدیل

طلایی

ابجد اسم هدیل

49

ابجد وسیط اسم هدیل

25

ابجد صغیر اسم هدیل

13

درباره نام هدیل

هدیل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هدیل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هدیل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,110 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هدیل

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم هدیل و معنی اسم هدیل

ریشه اسم هدیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم هدیل عربی می باشد و تلفظ هدیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَديل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hadil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هدیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هدیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هدیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هدیل در لغت نامه دهخدا:
هدیر. بانگ کبوتر نر یا عام است یا بخصوص بانگ کبوتر وحشی.

معنی اسم هدیل در ثبت احوال

بانگ كبوتر (بخصوص كبوتر وحشي)، بانگ قمري.

حروف ابجد و طالع بینی نام هدیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هدیل عدد " 49 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هدیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هدیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هدیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هدیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نرگس نو شکفته

باد جنوب، باد سرد

سر افراز، سربلند، با عزت، بلند مرتبه

تکه یا قطعه‌ای از بلور، نام همسر داریوش پادشاه هخامنشی

صورت فارسی اسم ابراهیم، فرشته‌ خوبی

پایتخت و بزرگترین شهر کشور استونی

بلند مرتبه، دارای نام و اصیل

با ادب، با فرهنگ، زیرک، سخن شناس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید