هخامنش

دوست منش

جنسیت اسم هخامنش

پسر

هخامنش به انگلیسی

hakhamanesh

تعداد هخامنش ها در ایران

603

تلفظ هخامنش به فارسی

هَخامنش

ریشه اسم هخامنش

فارسی

تلفظ هخامنش به انگلیسی

/hakhāmaneš/

رنگ اسم هخامنش

بنفش

ابجد اسم هخامنش

996

ابجد وسیط اسم هخامنش

12

ابجد صغیر اسم هخامنش

24

درباره نام هخامنش

هخامنش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هخامنش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هخامنش که در انگلیسی به صورت hakhamanesh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 603 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هخامنش

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم هخامنش و معنی اسم هخامنش

ریشه اسم هخامنش

همانطور که گفتیم ریشه اسم هخامنش فارسی می باشد و تلفظ هخامنش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَخامنش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hakhāmaneš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هخامنش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هخامنش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هخامنش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دوست منش، دوست کردار، کسی که دارای کردار و اندیشه نیک است، نام سرسلسله خاندان هخامنشی

معنی اسم هخامنش در ثبت احوال

۱- دوست منش، دوست كردار، كسي كه داراي كردار و انديشه نيك است؛ ۲- (اَعلام) هخامنش: [حدود ۶۷۵ پیش از میلاد] سردودمان سلسله‌ي هخامنشي، نياي کوروش بزرگ و رهبر قوم پارس.

حروف ابجد و طالع بینی نام هخامنش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هخامنش عدد " 996 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هخامنش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هخامنش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هخامنش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هخامنش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گلی خوشبو

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

پابرجا، استوار

نوری که از مدتی پیش از طلوع خورشید به زمین می تابد

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

صاحب، مالک

ششمین صورت فلکی، خوشه بعضی گیاهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید