هجیر

گرمای نیمروز، خوب و نیکو

جنسیت اسم هجیر

پسر

هجیر به انگلیسی

hajir

تعداد هجیر ها در ایران

1,419

تلفظ هجیر به فارسی

هجير

ریشه اسم هجیر

فارسی

تلفظ هجیر به انگلیسی

/hajir , hojir/

رنگ اسم هجیر

زرد

ابجد اسم هجیر

218

ابجد وسیط اسم هجیر

26

ابجد صغیر اسم هجیر

11

درباره نام هجیر

هجیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هجیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هجیر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,419 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هجیر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم هجیر و معنی اسم هجیر

ریشه اسم هجیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم هجیر فارسی می باشد و تلفظ هجیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هجير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hajir , hojir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هجیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هجیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هجیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هجیر در لغت نامه دهخدا:
خوب و نیک، نیکو، زبده، نیمروز. نزدیک زوال مع ظهر یا از وقت زوال آفتاب تا عصر، گرمای نیمروز، خوی و عادت، نام پسر قارن بن کاوه است که او را سهراب وقتی که به ایران می آمد در پای قلعه سفید سبزوار در جنگ زنده بگرفت، هژیر پسر گودرز، وزیر جغتای مغول پسر چنگیزخان

معنی اسم هجیر در فرهنگ معین:
گرمای نیمروز، گرمای سخت، خوب و نیکو

معنی اسم هجیر در فرهنگ فارسی عمید:
نیمروز، هنگام ظهر در سختی گرما، گرمای نمیروز

معنی اسم هجیر در ثبت احوال

(= هژير) 1- (در قديم) خوب، پسنديده؛ 2- (در شاهنامه) پهلوان ایرانی، پسر گودرز، که در جنگ یازده رخ پهلوان تورانی را از پای درآورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام هجیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هجیر عدد " 218 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هجیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هجیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هجیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هجیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

آريايی جاويدان

نوعی سنگ آهکی و سخت، (مجاز) سفيد چهره و زيبا

قند، شکر

پسر دست راست من، آخرين پسر حضرت يعقوب (ع) و برادر تني حضرت يوسف (ع)

دلیل، حجت، روشنی

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید