هایده

آشکار، نمایان، هویدا

جنسیت اسم هایده

دختر

هایده به انگلیسی

hayede

تعداد هایده ها در ایران

41,103

تلفظ هایده به فارسی

هايده

ریشه اسم هایده

عربی

تلفظ هایده به انگلیسی

/hāyede/

رنگ اسم هایده

نیلی

ابجد اسم هایده

25

ابجد وسیط اسم هایده

25

ابجد صغیر اسم هایده

16

درباره نام هایده

هایده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هایده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هایده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 41,103 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هایده

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هایده و معنی اسم هایده

ریشه اسم هایده

همانطور که گفتیم ریشه اسم هایده عربی می باشد و تلفظ هایده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هايده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāyede/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هایده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هایده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هایده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هایده در فرهنگ فارسی:
۱- (اسم ) مونث هاید. ۲- (اسم ) نامی است ازنامهای زنان

آشکار، نمایان، هویدا ،توبه کننده، به حق بازگردنده

معنی اسم هایده در ثبت احوال

آشكار، نمايان، هويدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام هایده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هایده عدد " 25 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هایده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم هایده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هایده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هایده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام همسر امام حسين(ع)

منسوب به رام، مأنوس، موافق، سازگار، شاد و خوشحال، نام روز بيست و يكم از هر ماه خورشیدی در ايران قديم

رام، رامین، طربناک

ترکیب دو اسم محمد و ارشیا (ستوده و تخت پادشاهی)

پناه دهنده، فریادرس، از نامهای خداوند

(به مجاز) عروس زیبا، دختری كه عروس شده

منسوب به آرتميس، گوینده ی راستی

فرزند پهلوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران