هایا

آگاه، هوشیار، زرنگ

جنسیت اسم هایا

دختر

هایا به انگلیسی

haya

تعداد هایا ها در ایران

1,640

تلفظ هایا به فارسی

هایا

ریشه اسم هایا

کردی

تلفظ هایا به انگلیسی

/hāyā/

رنگ اسم هایا

سبز

ابجد اسم هایا

17

ابجد وسیط اسم هایا

17

ابجد صغیر اسم هایا

8

درباره نام هایا

هایا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هایا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هایا که در انگلیسی به صورت haya نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,640 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هایا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم هایا و معنی اسم هایا

ریشه اسم هایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هایا کردی می باشد و تلفظ هایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هایا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم دخترانه کردی به معنی آگاه، هوشیار، باهوش

معنی اسم هایا در ثبت احوال

۱- آگاه، مطلع، ۲- هوشیار، زرنگ.

حروف ابجد و طالع بینی نام هایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هایا عدد " 17 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای شکوه و عظمتی چون سام

نور دهنده به جهان، تابنده بر عالم

ماه جوانمرد

جوانه گل، غنچه

ترکیب دو اسم امیر و عرفان (فرمانروا و معرفت)

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

علمی که توسط آن مواد کم بها مانند مس را به طلا تبدیل کنند، نادر و کمیاب

نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید