هانیه زهرا

ترکیب دو اسم هانیه و زهرا (شادمان و درخشنده‌روی)

جنسیت اسم هانیه زهرا

دختر

هانیه زهرا به انگلیسی

haniye-zahra

تعداد هانیه زهرا ها در ایران

561

تلفظ هانیه زهرا به فارسی

هانیهزهرا

ریشه اسم هانیه زهرا

عربی

تلفظ هانیه زهرا به انگلیسی

/h.-zahrā/

رنگ اسم هانیه زهرا

نیلی

ابجد اسم هانیه زهرا

284

ابجد وسیط اسم هانیه زهرا

44

ابجد صغیر اسم هانیه زهرا

32

درباره نام هانیه زهرا

هانیه زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هانیه زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هانیه زهرا که در انگلیسی به صورت haniye-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 561 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هانیه زهرا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هانیه زهرا و معنی اسم هانیه زهرا

ریشه اسم هانیه زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هانیه زهرا عربی می باشد و تلفظ هانیه زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هانیهزهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /h.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هانیه زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هانیه زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هانیه زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم هانیه و زهرا:
هانیه: شادمان، خوشبخت
زهرا: روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده‌روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم هانیه زهرا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، هانیه و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام هانیه زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هانیه زهرا عدد " 284 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هانیه زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هانیه زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هانیه زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هانیه زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم مجید و رضا (بزرگوار و خشنود)

ترکیب دو اسم امیر و یاسین (فرمانده و از اسامی حضرت رسول (ص))

نام فرشته ای در آیین زرتشت

فدایی ایل

سرو صدا و جنجال

ترکیب دو اسم محمد و ضیا (ستوده و فروغ)

نوعی آهو، زن سفید

خو گیرنده و الفت گرفته با پادشاهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید