هامان

مشهور، نام وزیر اخشویروش و نام وزیر فرعون

جنسیت اسم هامان

پسر

هامان به انگلیسی

haman

تعداد هامان ها در ایران

1,382

تلفظ هامان به فارسی

هامان

ریشه اسم هامان

فارسی , عبری

تلفظ هامان به انگلیسی

/hāmān/

رنگ اسم هامان

قرمز

ابجد اسم هامان

97

ابجد وسیط اسم هامان

13

ابجد صغیر اسم هامان

16

درباره نام هامان

هامان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هامان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هامان، به خاطر ریشه فارسی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,382 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هامان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم هامان و معنی اسم هامان

ریشه اسم هامان

همانطور که گفتیم ریشه اسم هامان فارسی , عبری می باشد و تلفظ هامان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هامان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāmān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هامان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هامان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هامان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هامان در لغت‌نامه دهخدا :
نام برادر حضرت ابراهیم بوده و در وقت سوزانیدن اصنام و بت‌ها سوخته شد.

مقرب درگاه پروردگار، پسندیده و شکوهمند.

معنی اسم هامان در ثبت احوال

(اَعلام) ۱) هامان (مشهور) وزير اخشويروش [خشيارشا كه او را با اردشير خلط كرده‌اند] بود كه بر مردخاي يهودي غضبناك شد.
[زيرا كه وي را تعظيم ننموده بود]، بدين لحاظ پادشاه را بر آن داشت كه فرماني صادر كند كه يهود را در تمام ممالك فارس به قتل رسانند.
اما اِستراين فرمان را باطل نمود و هامان را بر همان داري كه از براي مردخاي حاضر نموده بود دار كشيدند؛ ۲) هامان وزير فرعون كه معاصر موسي (ع) بود و نامش در آيه‌هاي متعددي از قرآن كريم (سوره‌هاي «قصص»، «عنكبوت» و «غافر») آمده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام هامان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هامان عدد " 97 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هامان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هامان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هامان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هامان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ابدی، جاویدان، زن مورد اطمینان و درست‌کار

بزرگوارتر، با شرف تر

مرد نیرومند و مقاوم

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

شکوهمند، دارای جلال

ترکیب دو اسم علی و طاها (شریف و نام پیامبر)

خانه ی پدری، جگر گوشه و عزیز

منسوب به ساحل، مرز بين آب و خشكی، کرانه، کنار دریا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید