هاشم

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

جنسیت اسم هاشم

پسر

هاشم به انگلیسی

hashem

تعداد هاشم ها در ایران

210,090

تلفظ هاشم به فارسی

هاشم

ریشه اسم هاشم

عربی

تلفظ هاشم به انگلیسی

/hāšem/

رنگ اسم هاشم

آبی

ابجد اسم هاشم

346

ابجد وسیط اسم هاشم

10

ابجد صغیر اسم هاشم

13

درباره نام هاشم

هاشم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هاشم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هاشم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 210,090 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هاشم

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم هاشم و معنی اسم هاشم

ریشه اسم هاشم

همانطور که گفتیم ریشه اسم هاشم عربی می باشد و تلفظ هاشم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هاشم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāšem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هاشم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هاشم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هاشم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هاشم در فرهنگ معین :
دوشنده شیر. شکننده. آن که نان در اشکنه خرد کند. نامی است از نام‌های مردان.

معنی اسم هاشم در فرهنگ فارسی :
آنکه نان دراشکنه خرد کند. دوشنده شیر. نامی است ازنام‌های مردان. شکننده.

معنی اسم هاشم در فرهنگ فارسی عمید :
شکننده، خردکننده.

معنی اسم هاشم در لغت‌نامه دهخدا :
آنکه نان در اشکنه خرد می‌کند. کوه نرم. دوشنده‌ی شیر.

معنی اسم هاشم در ثبت احوال

۱- (در قديم) شكننده، خرد كننده؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام ابن عبد مناف از اجداد پیامبر اسلام (ص) معروف به هاشم ابن عبد مناف؛ ۲) هاشم (= ابن عتبه ابن ابی وقاص): [قرن اول هجری] نام يكي از اصحاب پیامبر اسلام (ص) ملقب به مرقال؛ ۳) هاشم ابن حکیم: [قرن۲ هجری] ملقب به مقَ نَع، پیشوای ایرانی سپید جامگان، از مردم مرو.
او رهبری شورشی را بر ضدّ خلیفه‌ي عباسی بر عهده داشت و گفته شده است که در مقر حکومتش در نخشب، شب هنگام ماهی از یک چاه بیرون می‌آورد (ماه نخشب)، که مدتی در افق نمایان بود.
وقتی سپاهیان خلیفه بر او پیروز شدند، خود را در خم تیزاب انداخت؛ ۴) هاشم: شهرت احمدهاشم [۱۸۸۴- ۱۹۳۳ میلادی] شاعر نمادگرای ترک، که تحت تأثیر نمادگرایان فرانسوی به سرودن شعر پرداخت.
از مجموعه شعر اوست: پیاله و ساعت‌های ساحل برکه.

حروف ابجد و طالع بینی نام هاشم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هاشم عدد " 346 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هاشم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم هاشم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هاشم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هاشم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افتخار پدر، موجب آسايش و شادكامی پدر، عزيزِ پدر، دختر نازنین بابا

پاك و مقدس، منزه

محرم اسرار، همدم، ويژگی هر يك از دو يا چند نفری كه راز خود را به يكديگر می‌گويند

بیم دهنده، از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم

هل، قاقله‌ی صغار، شکوفه

نام دختر پادشاه ماد

نارون

مانند خورشید، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران