هادیه

راهنما، رهبر، هدایت کننده

جنسیت اسم هادیه

دختر

هادیه به انگلیسی

hadiye

تعداد هادیه ها در ایران

3,516

تلفظ هادیه به فارسی

هاديه

ریشه اسم هادیه

عربی

تلفظ هادیه به انگلیسی

/hādiye/

رنگ اسم هادیه

نیلی

ابجد اسم هادیه

25

ابجد وسیط اسم هادیه

25

ابجد صغیر اسم هادیه

16

درباره نام هادیه

هادیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هادیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هادیه که در انگلیسی به صورت hadiye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,516 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هادیه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هادیه و معنی اسم هادیه

ریشه اسم هادیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم هادیه عربی می باشد و تلفظ هادیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هاديه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hādiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هادیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هادیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هادیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هادیه در فرهنگ فارسی :
مونث هادی بمعنی آرام در آتش ،آتش اندک و آرام در مقابل آتش تند .


معنی اسم هادیه در ثبت احوال

(مؤنث هادي)، هادي

حروف ابجد و طالع بینی نام هادیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هادیه عدد " 25 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هادیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هادیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هادیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هادیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوست و رفيق ايل

ترکیب دو اسم محمد و طارق (ستوده و ستاره)

جوانمرد نیکو، بهترین جوانمرد

پاک، نیکو، خوش‌بو

ترکیب دو اسم محمد و رفیع (ستوده و بلند)

برنده همچون شمشیر در راه دین و آیین، شمشیر دین

نوا، آهنگ، نغمه

آن که در راه راست است، (به مجاز) دیندار، نام یکی از خلفای عباسی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید