میهن

خانه، خانمان، قبیله، وطن، زادگاه

جنسیت اسم میهن

دختر

میهن به انگلیسی

mihan

تعداد میهن ها در ایران

2,538

تلفظ میهن به فارسی

ميهَن

ریشه اسم میهن

فارسی

تلفظ میهن به انگلیسی

/mihan/

رنگ اسم میهن

نارنجی

ابجد اسم میهن

105

ابجد وسیط اسم میهن

21

ابجد صغیر اسم میهن

15

درباره نام میهن

میهن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم میهن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم میهن که در انگلیسی به صورت mihan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,538 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم میهن

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم میهن و معنی اسم میهن

ریشه اسم میهن

همانطور که گفتیم ریشه اسم میهن فارسی می باشد و تلفظ میهن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ميهَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mihan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم میهن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم میهن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم میهن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم میهن در فرهنگ فارسی عمید:
۱. وطن.
۲. [قدیمی] زادگاه؛ زادبوم.
۳. [قدیمی] خانه.
۴. [قدیمی] قبیله؛ خانمان.

معنی اسم میهن در فرهنگ فارسی معین:
وطن ، مسکن ، بوم .

معنی اسم میهن در لغت نامه دهخدا:
وطن و مسکن و مقام و زادبوم و بنگاه و آرامگاه.خانمان و وطن و زادبود. جای آرام و بنگاه و زادبوم. زادبوم. جای آرام و خان مان و زادبود.

معنی اسم میهن در ثبت احوال

۱- كشوري كه در آن شخص به دنيا آمده و تابعيت دولت آن را دارد، وطن؛ ۲- (در قديم) زادگاه، موطن؛ ۳-(در قديم) خانه، خانمان، قبيله.

حروف ابجد و طالع بینی نام میهن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم میهن عدد " 105 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم میهن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم میهن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم میهن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم میهن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

فروزنده جان، تازه کننده جان، روشن کننده جان

ساخته شده از نقره، نقره‌اي رنگ، سفيد و درخشان، (به مجاز) زيبا

مانند ماه، زیبارو، ماهسان

سایه روشن درون جنگل

رشته‌ای كه از تارهای پيله برای دوختن و بافتن سازند، حرير، نوعی ساز زهی

مورد اعتماد خداوند

محبوب، دانا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید