مینو دخت

دختر آسمانی، دختر بهشتی

جنسیت اسم مینو دخت

دختر

مینو دخت به انگلیسی

minu-dokht

تعداد مینو دخت ها در ایران

684

تلفظ مینو دخت به فارسی

مينودخت

ریشه اسم مینو دخت

فارسی

تلفظ مینو دخت به انگلیسی

/m.-dokht/

رنگ اسم مینو دخت

قرمز

ابجد اسم مینو دخت

1110

ابجد وسیط اسم مینو دخت

30

ابجد صغیر اسم مینو دخت

30

درباره نام مینو دخت

مینو دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مینو دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مینو دخت که در انگلیسی به صورت minu-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 684 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مینو دخت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مینو دخت و معنی اسم مینو دخت

ریشه اسم مینو دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم مینو دخت فارسی می باشد و تلفظ مینو دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مينودخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مینو دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مینو دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مینو دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر بهشتی، (به مجاز) حوروش و زیبارو، دختر آسمانی، دختر بهشتی

معنی اسم مینو دخت در ثبت احوال

(مينو = بهشت + دخت = دختر)، 1- دختر بهشتي؛ 2-(به مجاز) حوروش و زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مینو دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مینو دخت عدد " 1110 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مینو دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مینو دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مینو دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مینو دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام نوعی پرنده شکاری، منسوب به شاه

(به مجاز) زیبارو

آب چشمه

جبرئیل، فرشته، ملک

بخشش، نیکویی

تصدیق کننده، گواهی دهنده راستی

ترکیب دو اسم شفیع و محمد (شفاعت کننده و ستوده)

ترکیب دو اسم محمد و منصور (ستوده و پیروز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید