میشا

همیشه بهار، همیشه جوان، گیاهی که همیشه سبز است

جنسیت اسم میشا

دختر

میشا به انگلیسی

misha

تعداد میشا ها در ایران

1,131

تلفظ میشا به فارسی

ميشا

ریشه اسم میشا

فارسی

تلفظ میشا به انگلیسی

/mišā/

رنگ اسم میشا

طلایی

ابجد اسم میشا

351

ابجد وسیط اسم میشا

15

ابجد صغیر اسم میشا

9

درباره نام میشا

میشا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم میشا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم میشا که در انگلیسی به صورت misha نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,131 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم میشا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم میشا و معنی اسم میشا

ریشه اسم میشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم میشا فارسی می باشد و تلفظ میشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ميشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mišā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم میشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم میشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم میشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

همیشه بهار، همیشه جوان و همیشک جوان، نوعی از ریاحین که همیشه سبز می باشد، در زبان عربی به آن ' حی العالم ' می گویند.

معنی اسم میشا در ثبت احوال

۱- (درگياهي) هميشه بهار، هميشه جوان و هميشك جوان، نوعي از رياحين كه هميشه سبز مي‌باشد؛ ۲- در زبان عربي به آن «حي العالم » مي‌گويند؛ ۳- (در پهلوي) (= مشيه) آدمِ نخستين.

حروف ابجد و طالع بینی نام میشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم میشا عدد " 351 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم میشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم میشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم میشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم میشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده خداوند بزرگوار و والا

صاحب زمین وملک، کشاورز

موی مجعد و پیچیده، کلاله

نشانه، علامت، آیه

نور ِچشم، (به مجاز) عزيز و گرامی

دوست و یاور ماه، از شخصیت‌های شاهنامه

آن که سیما و چهره او چون ماه زیباست

شکوهمند، یاری، از شخصیت‌های شاهنامه و از پهلوانان ایرانی در زمان کیکاووس، نام چند تن از پادشاهان اشکانی، عاشق ناکام شیرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید