میسا

زنی که با برازندگی راه می رود

جنسیت اسم میسا

دختر

میسا به انگلیسی

maysa

تعداد میسا ها در ایران

3,180

تلفظ میسا به فارسی

مَيسا

ریشه اسم میسا

عربی

تلفظ میسا به انگلیسی

/maysā/

رنگ اسم میسا

طلایی

ابجد اسم میسا

111

ابجد وسیط اسم میسا

15

ابجد صغیر اسم میسا

12

درباره نام میسا

میسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم میسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم میسا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,180 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم میسا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم میسا و معنی اسم میسا

ریشه اسم میسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم میسا عربی می باشد و تلفظ میسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَيسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maysā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم میسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم میسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم میسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.


زنی که با برازندگی و تکبر راه می رود، متکبر و با تبختر راه می رود، زنی که با غرور و تکبر راه می رود.معنی اسم میسا در ثبت احوال

(عربي، مَيساء) زني كه با برازندگي و تكبّر راه مي‌رود، متكبر و با تبختر راه مي‌رود.

حروف ابجد و طالع بینی نام میسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم میسا عدد " 111 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم میسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم میسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم میسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم میسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار فهمیده و دانا

پادشاه جوان‌مرد، پادشاه بخشنده

لبخند، درخشیدن

نوعی ماده ی خوش بو کننده که از ترکیب مشک، گلاب، زعفران

عاقل، خردمند، دانشمند، فرزانه

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

ترکیب دو اسم محمد و مرتضی (ستوده و برگزیده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید