موید

تأييد كننده

جنسیت اسم موید

پسر

موید به انگلیسی

moayyed

تعداد موید ها در ایران

1,936

تلفظ موید به فارسی

مؤيد

ریشه اسم موید

عربی

تلفظ موید به انگلیسی

/mo’ayyed/

رنگ اسم موید

نیلی

ابجد اسم موید

60

ابجد وسیط اسم موید

24

ابجد صغیر اسم موید

15

درباره نام موید

موید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم موید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم موید، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,936 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم موید

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم موید و معنی اسم موید

ریشه اسم موید

همانطور که گفتیم ریشه اسم موید عربی می باشد و تلفظ موید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مؤيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mo’ayyed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم موید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم موید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم موید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم موید در واژه نامه آزاد:
تایید کننده، تقویت‌ کننده، محکم‌ کننده، تایید شده، نیرو داده‌ شده

معنی اسم موید در لغت نامه دهخدا:
قوت داده شده، قوت داده شده، نیرو داده شده، قوت داده شده، تقویت شده، نیرو یافته، تأیید گشته.

معنی اسم موید در ثبت احوال

۱- تأييد كننده؛ ۲- (اَعلام) مؤید بلخی: (= ابوالمؤید بلخی) [قرن ۴ هجری] شاعر و نویسنده‌ي ایرانی دوره‌ي سامانی، مؤلف شاهنامه‌ي منثور معروف به شاهنامه‌ي مؤیدی، داستان منظوم یوسف و زلیخا و کتاب عَجایب البلدان.

حروف ابجد و طالع بینی نام موید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم موید عدد " 60 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم موید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم موید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم موید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم موید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نجات يافته از سوي خدا

دانه‌ی انار، (مجاز) اشك خونين

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

آن که سیما و چهره او چون ماه زیباست

باد جنوب، باد سرد

منسوب به آريا، آريايي، آزاده، نجيب

ماه جوانمرد

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید