مولود

زاده، پدید آمده، فرزند، تولد، میلاد

جنسیت اسم مولود

دختر

مولود به انگلیسی

mowlud

تعداد مولود ها در ایران

79,095

تلفظ مولود به فارسی

مولود

ریشه اسم مولود

عربی

تلفظ مولود به انگلیسی

/mo(w)lud/

رنگ اسم مولود

قرمز

ابجد اسم مولود

86

ابجد وسیط اسم مولود

26

ابجد صغیر اسم مولود

23

درباره نام مولود

مولود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مولود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مولود، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 79,095 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مولود

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مولود و معنی اسم مولود

ریشه اسم مولود

همانطور که گفتیم ریشه اسم مولود عربی می باشد و تلفظ مولود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مولود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mo(w)lud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مولود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مولود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مولود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مولود در فرهنگ فارسی عمید:
۱. زاییده‌شده، فرزند.
۲. [مجاز] نتیجه.
۳. تولد

معنی اسم مولود در لغت نامه دهخدا:
زاده، زاییده شده، ج ،موالید ، متولدشده، به وجودآمده، زاییده شده، پدیدآمده، ایجادشد ه، پیدا آمده.

معنی اسم مولود در فرهنگ فارسی معین:
زاییده شده ، ج موالید.

معنی اسم مولود در فرهنگ واژگان قرآن:
طفل، نوزاد

معنی اسم مولود در ثبت احوال

۱- آن كه به دنيا آمده، زاده شده، فرزند؛ ۲- تولد، ميلاد؛ ۳- (به مجاز) نتيجه، حاصل؛ ۴- (در احكام نجوم) زمان تولد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مولود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مولود عدد " 86 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مولود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مولود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مولود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مولود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جستجو، بررسي و تحقيق

آتش، از شخصیت‌های شاهنامه

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

بردبار، فرو برنده خشم، لقب امام موسي ابن جعفر(ع) هفتمين امام شيعيان

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

پارسا، پاکدامن، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مریم (س)

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید