موعود

وعده داده شده

جنسیت اسم موعود

پسر

موعود به انگلیسی

moweud

تعداد موعود ها در ایران

2,140

تلفظ موعود به فارسی

موعود

ریشه اسم موعود

عربی

تلفظ موعود به انگلیسی

/mo(w)eud/

رنگ اسم موعود

آبی

ابجد اسم موعود

126

ابجد وسیط اسم موعود

30

ابجد صغیر اسم موعود

27

درباره نام موعود

موعود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم موعود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم موعود، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,140 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم موعود

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم موعود و معنی اسم موعود

ریشه اسم موعود

همانطور که گفتیم ریشه اسم موعود عربی می باشد و تلفظ موعود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " موعود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mo(w)eud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم موعود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم موعود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم موعود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم موعود در فرهنگ فارسی عمید :
وعده‌ داده‌ شده.

معنی اسم موعود در فرهنگ فارسی معین :
وعده کرده شده، وعده داده .

معنی اسم موعود در لغت‌نامه دهخدا :
وعده کرده شده، وعده کرده شده و وعده داده و از پیش خبر داده شده، تقدیر شده.

معنی اسم موعود در ثبت احوال

وعده داده شده يا از پيش تعيين شده.

حروف ابجد و طالع بینی نام موعود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم موعود عدد " 126 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم موعود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم موعود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم موعود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم موعود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای گل های بسیار

دختری كه گيسوی بلند و زيبا دارد

شنونده، شنوا، نامی از نام‌های خدای تعالی

گل همیشه بهار

دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

هوشیار، نجيب، بزرگ

شاد، مسرور، خوشحال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید