موسی الرضا

ترکیب دو اسم موسی و رضا (از آب گرفته شده و خشنود)

جنسیت اسم موسی الرضا

پسر

موسی الرضا به انگلیسی

musarreza

تعداد موسی الرضا ها در ایران

38,064

تلفظ موسی الرضا به فارسی

موسی الرضا

ریشه اسم موسی الرضا

عربی

تلفظ موسی الرضا به انگلیسی

/musarrezā/

رنگ اسم موسی الرضا

نارنجی

ابجد اسم موسی الرضا

1148

ابجد وسیط اسم موسی الرضا

44

ابجد صغیر اسم موسی الرضا

32

درباره نام موسی الرضا

موسی الرضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم موسی الرضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم موسی الرضا که در انگلیسی به صورت musarreza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 38,064 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم موسی الرضا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم موسی الرضا و معنی اسم موسی الرضا

ریشه اسم موسی الرضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم موسی الرضا عربی می باشد و تلفظ موسی الرضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " موسی الرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /musarrezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم موسی الرضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم موسی الرضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم موسی الرضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم موسی و رضا:
موسی: از آب گرفته شده، نام پیغمبر بنی اسرائیل، نام هفتمین امام شیعیان
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم موسی الرضا در ثبت احوال

از نامهاي مركب، ( موسي و رضا.
[اين نام مخالفِ قياس ساخته شده است].

حروف ابجد و طالع بینی نام موسی الرضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم موسی الرضا عدد " 1148 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم موسی الرضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم موسی الرضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم موسی الرضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم موسی الرضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

امید، آرزو، زن خوش آواز

ایستاده، قدرتمند و با اراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

آرزوها، امیدها، منی

سوار دلاور، چالاک و ماهر در اسب سواری

دلیری، شجاعت

مهرسا، مهربان و با محبت

سعید، نیک بخت، خوش ترین، مبارک ترین

آرتین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید