موحد

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

جنسیت اسم موحد

پسر

موحد به انگلیسی

movahhed

تعداد موحد ها در ایران

2,426

تلفظ موحد به فارسی

موَحِد

ریشه اسم موحد

عربی

تلفظ موحد به انگلیسی

/movahhed/

رنگ اسم موحد

طلایی

ابجد اسم موحد

58

ابجد وسیط اسم موحد

22

ابجد صغیر اسم موحد

22

درباره نام موحد

موحد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم موحد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم موحد که در انگلیسی به صورت movahhed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,426 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم موحد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم موحد و معنی اسم موحد

ریشه اسم موحد

همانطور که گفتیم ریشه اسم موحد عربی می باشد و تلفظ موحد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " موَحِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /movahhed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم موحد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم موحد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم موحد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم موحد در فرهنگ فارسی:
یکتاپرست، خداشناس، کسی که خدا را یکی بداند و به خدای یگانه ایمان داشته باشد.

معنی اسم موحد در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که خدا را یکی بداند و به خدای یگانه ایمان داشته باشد؛ یکتاپرست.

معنی اسم موحد در لغت نامه دهخدا:
کسی که خداوند عالم را یکی می داند و یکی می گوید. مقابل مشرک ، آن را گویند که به مرتبه ٔ یگانگی رسیده باشد و از دویی وارسته بود و از همه قیدها گذشته و نظرش از غیر ساقط گشته و یکی گوی و یکی دان و یکی شده باشد که اﷲ و لاسواه .

معنی اسم موحد در ثبت احوال

آن كه به يگانگي خداوند ايمان دارد، يكتا پرست.

حروف ابجد و طالع بینی نام موحد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم موحد عدد " 58 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم موحد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم موحد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم موحد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم موحد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گرامی، ارجمند، محترم

داراي ناز و غمزه و كرشمه‌ي خوب، خوش و موزون

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

بانوی ایرانی، مهتاب

شاداب و با طراوت، از شخصیتهای شاهنامه

افتخار ایل، نازنین ایل

(چشم) خمار و پرکرشمه، گل نرگس نیم شکفته، چشم خواب آلوده

کمترین، نازلترین، جزئی ترین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید