مه لقا

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

جنسیت اسم مه لقا

دختر

مه لقا به انگلیسی

mah lagha

تعداد مه لقا ها در ایران

40,755

تلفظ مه لقا به فارسی

مَه‌لقا

ریشه اسم مه لقا

فارسی , عربی

تلفظ مه لقا به انگلیسی

/mah laqā/

رنگ اسم مه لقا

نیلی

ابجد اسم مه لقا

176

ابجد وسیط اسم مه لقا

20

ابجد صغیر اسم مه لقا

14

درباره نام مه لقا

مه لقا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مه لقا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مه لقا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 40,755 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مه لقا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مه لقا و معنی اسم مه لقا

ریشه اسم مه لقا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مه لقا فارسی , عربی می باشد و تلفظ مه لقا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَه‌لقا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah laqā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مه لقا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مه لقا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مه لقا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مه لقا در لغت نامه دهخدا :
ماهرو، ماهروی.مه طلعت. ماه لقا. کنایه از زیباروی است.


معنی اسم مه لقا در واژه نامه آزاد :
زیبا روی ، ماه چهره ، نامی که برای دختران می گذارند.


معنی اسم مه لقا در ثبت احوال

1- ماه رو، ماه روي، ماه لقا؛ 2- كنايه از زيبارو(ي) است.

حروف ابجد و طالع بینی نام مه لقا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مه لقا عدد " 176 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مه لقا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مه لقا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مه لقا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مه لقا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مربوط به انس، انسان

روشنایی، فروغ

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

پادشاه محبوب و سرور گرامی

ترکیب دو اسم آریا و مهر (آزاده و محبت)

خداوند، ایزد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید