مه آرا

آراينده‌ي ماه، زيب و زينت ماه

جنسیت اسم مه آرا

دختر

مه آرا به انگلیسی

mah ara

تعداد مه آرا ها در ایران

729

تلفظ مه آرا به فارسی

مَه‌آرا

ریشه اسم مه آرا

فارسی

تلفظ مه آرا به انگلیسی

/mah ārā/

رنگ اسم مه آرا

سبز

ابجد اسم مه آرا

247

ابجد وسیط اسم مه آرا

19

ابجد صغیر اسم مه آرا

13

درباره نام مه آرا

مه آرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مه آرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مه آرا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 729 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مه آرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مه آرا و معنی اسم مه آرا

ریشه اسم مه آرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مه آرا فارسی می باشد و تلفظ مه آرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَه‌آرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah ārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مه آرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مه آرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مه آرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آراینده‌ی ماه، زیب و زینت ماه، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم مه آرا در ثبت احوال

۱- آراينده‌ي ماه، زيب و زينت ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مه آرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مه آرا عدد " 247 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مه آرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مه آرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مه آرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مه آرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز جمعه، آخرین روز هفته

مرد، نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

نام دختر نوح نبی (ع)

کسی که سرچشمه و منشأ است، زایا و بارور

ترکیب دو اسم فاطمه و یاس (رانده شده از آتش و گلی خوشبو)

از شخصیت‌های شاهنامه

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید