مهین

منسوب به ماه، زیباروی، بزرگترین

جنسیت اسم مهین

دختر

مهین به انگلیسی

mehin

تعداد مهین ها در ایران

438,960

تلفظ مهین به فارسی

مهين

ریشه اسم مهین

فارسی

تلفظ مهین به انگلیسی

/me(a)hin/

رنگ اسم مهین

نارنجی

ابجد اسم مهین

105

ابجد وسیط اسم مهین

21

ابجد صغیر اسم مهین

15

درباره نام مهین

مهین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 438,960 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهین و معنی اسم مهین

ریشه اسم مهین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهین فارسی می باشد و تلفظ مهین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /me(a)hin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهین در فرهنگ فارسی :
بزرگ، بزرگ‌تر، بزرگ‌ترین، منسوب به ماه، از نام‌های زنان، خوار و پست، سست رای، مهنائ جمع، سست، ضعیف، خوار، زبون.

معنی اسم مهین در فرهنگ معین :
بزرگ‌تر، بزرگ‌ترین، منسوب به ماه، نامی است از نام‌های زنان، سست، ضعیف، خوار، زبون.

معنی اسم مهین در فرهنگ فارسی عمید :
بزرگ، بزرگ‌تر، بزرگ‌ترین، خوار، بی‌ارزش.

معنی اسم مهین در دانشنامه اسلامی :
(مَهِینٌ) خوار و ضعیف، حقیر (از هون است که به معنای ضعف و حقارت است، و منظور فرعون از مهین بودن حضرت موسی (علیه‌السلام)، فقیر و تهی دست بودن ایشان است).

معنی اسم مهین در ثبت احوال

۱- بزرگترين (از نظر سال)؛ ۲- (در قديم) بزرگتر، بزرگترين (از نظر مقام و رتبه و ارزش).
[اين نام چنانچه به فتح اول (مَهين) mahin تلفظ شود مركب از (مَه = ماه + ين (پسوند نسبت)) مي‌باشد و منسوب به ماه است].

حروف ابجد و طالع بینی نام مهین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهین عدد " 105 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام یکی از پیغمبران باستانی ایران

صفیه

آنچه بوده است، نام پسر كاكي از سران ديالمه، شجاع

مقدارکمی ازچیزی

منسوب به نور، روشن و درخشان

بانویی که در شیردوشگاه شیر گوسفندان را می دوشد

آبرو، عزت، احترام، ارجمندی، اطاعت و فروتنی در برابر اوامر الهی، حرام بودن

(به مجاز) کسی که بهتر، خوب‌تر و زیباتر است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید