مهیا

منسوب به مه، بزرگمنش، بانوی بزرگ

جنسیت اسم مهیا

دختر

مهیا به انگلیسی

mahya

تعداد مهیا ها در ایران

64,320

تلفظ مهیا به فارسی

مَهيا

ریشه اسم مهیا

فارسی , اوستایی

تلفظ مهیا به انگلیسی

/mahyā/

رنگ اسم مهیا

بنفش

ابجد اسم مهیا

56

ابجد وسیط اسم مهیا

20

ابجد صغیر اسم مهیا

11

درباره نام مهیا

مهیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهیا، به خاطر ریشه فارسی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 64,320 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهیا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مهیا و معنی اسم مهیا

ریشه اسم مهیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهیا فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ مهیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهیا در فرهنگ فارسی عمید :
حاضر، آماده، مستعد. شایسته؛ مناسب.

معنی اسم مهیا در لغت‌نامه دهخدا :
آماده شده. ساخته شده. کار راست و نیکو کرده شده. شکرده شده. مهیاء .آماده. حاضر و آماده. راست. ساخته. مستعد. برساخته. سیجیده. آراسته. مُعَدّ. حاضر. شکرده. آسغده: اجابت کرد و مهیا شد امیرالمؤمنین از برای ایستادگی در آن کاری که به او حواله نمود خدا.

معنی اسم مهیا در فرهنگ فارسی معین :
آماده، آماده شده.

معنی اسم مهیا در ثبت احوال

بزرگ.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهیا عدد " 56 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به یاد ماندنی

بی مانند، کمیاب، بی نظیر

ترکیب دو اسم نازنین و رقیه (بسیار دوست داشتنی و افسون)

دارای نیروی راستی

آنچه که انسان در خواب ببیند، آرزوهای شیرین، روینده

مؤنث وحید، یگانه، یکتا، بی نظیر

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

ترکیب دو اسم محمد و رامتین (ستوده و نوازنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران