مهکامه

دارای کام و آرزویی چون ماه روشن و پیدا

جنسیت اسم مهکامه

دختر

مهکامه به انگلیسی

mah kameh

تعداد مهکامه ها در ایران

2,624

تلفظ مهکامه به فارسی

مَهکامه

ریشه اسم مهکامه

فارسی

تلفظ مهکامه به انگلیسی

/mah kāme/

رنگ اسم مهکامه

طلایی

ابجد اسم مهکامه

111

ابجد وسیط اسم مهکامه

27

ابجد صغیر اسم مهکامه

21

درباره نام مهکامه

مهکامه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهکامه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهکامه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,624 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهکامه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهکامه و معنی اسم مهکامه

ریشه اسم مهکامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهکامه فارسی می باشد و تلفظ مهکامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهکامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah kāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهکامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهکامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهکامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در آرزوی ماه و روشنی، مهکام

معنی اسم مهکامه در ثبت احوال

(مَهكام + ه (پسوندنسبت))، ۱- منسوب به مهكام؛ ۲- (به مجاز) آرزوي زيباي روي.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهکامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهکامه عدد " 111 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهکامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهکامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهکامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهکامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرور بانوان، بزرگ زنان

مقدس

نام عموی پیامبر (ص) و پدر علی (ع)

همچون دل، مثل قلب، (به مجاز) داراي احساس و عاطفه

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

امپراتور، حاکم

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

دارای شکوه و وقار، (به مجاز) خردمند و دانا، نورانی و با شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید