مهوین

به رنگ ماه، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم مهوین

دختر

مهوین به انگلیسی

mahvin

تعداد مهوین ها در ایران

738

تلفظ مهوین به فارسی

مَهوين

ریشه اسم مهوین

فارسی

تلفظ مهوین به انگلیسی

/mahvin/

رنگ اسم مهوین

نیلی

ابجد اسم مهوین

111

ابجد وسیط اسم مهوین

27

ابجد صغیر اسم مهوین

21

درباره نام مهوین

مهوین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهوین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهوین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 738 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهوین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهوین و معنی اسم مهوین

ریشه اسم مهوین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهوین فارسی می باشد و تلفظ مهوین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهوين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahvin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهوین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهوین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهوین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(مَه= ماه + وین= رنگ) به رنگِ ماه، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم مهوین در ثبت احوال

(مَه= ماه + وين= رنگ) ۱- به رنگِ ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهوین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهوین عدد " 111 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهوین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهوین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهوین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهوین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوچک تر، خردتر

ترکیب دو اسم محمد و پیمان (ستوده و قرارداد)

شکسته بند، جبار، از نام ها و صفات پروردگار

تک، تنها و یگانه، یکتا، بی‌نظیر

بهشت، باغ ها، دل، قلب

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

نو، جوان، شاخه تازه درخت

شفاف، صاف، گوارا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید