مهنوش

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

جنسیت اسم مهنوش

دختر

مهنوش به انگلیسی

mah nush

تعداد مهنوش ها در ایران

12,972

تلفظ مهنوش به فارسی

مَهنوش

ریشه اسم مهنوش

فارسی

تلفظ مهنوش به انگلیسی

/mah nuš/

رنگ اسم مهنوش

سبز

ابجد اسم مهنوش

401

ابجد وسیط اسم مهنوش

17

ابجد صغیر اسم مهنوش

23

درباره نام مهنوش

مهنوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهنوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهنوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 12,972 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهنوش

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مهنوش و معنی اسم مهنوش

ریشه اسم مهنوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهنوش فارسی می باشد و تلفظ مهنوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهنوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah nuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهنوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهنوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهنوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه نوش
ماه نوش: ماه جاویدان و همیشگی، (به مجاز) زیباروی همیشه زیبا


ماه نوش ،دارای زیبایی دائمی، بسیار زیبا و ماندگار، زیبا و شیرین

معنی اسم مهنوش در ثبت احوال

(= ماه نوش)

حروف ابجد و طالع بینی نام مهنوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهنوش عدد " 401 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهنوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهنوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهنوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهنوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آریایی نیک خو

شبيه به خورشيد، (به مجاز) زيبارو

آراسته، گوهرنشان، جواهرنشان

بانوی اصیل، خویشاوند و نزدیک

ترکیب دو اسم محمد وپویان (ستوده و روان )

نور و روشنی دهنده‌، روشن و تابان، درخشان، (به مجاز) آراینده

دوست، مورد علاقه و محبت، معشوق

روشن، آشکار کننده، (مونث مبین) از نام‌های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید