مهند (مُهنّد)

شمشیر ساخته شده در هند

جنسیت اسم مهند (مُهنّد)

پسر

مهند (مُهنّد) به انگلیسی

mohannad

تعداد مهند (مُهنّد) ها در ایران

3,688

تلفظ مهند (مُهنّد) به فارسی

مُهَنَّد

ریشه اسم مهند (مُهنّد)

عربی

تلفظ مهند (مُهنّد) به انگلیسی

/mohannad/

رنگ اسم مهند (مُهنّد)

نیلی

ابجد اسم مهند (مُهنّد)

99

ابجد وسیط اسم مهند (مُهنّد)

30

ابجد صغیر اسم مهند (مُهنّد)

36

درباره نام مهند (مُهنّد)

مهند (مُهنّد) یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهند (مُهنّد) را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهند (مُهنّد)، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,688 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهند (مُهنّد)

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهند (مُهنّد) و معنی اسم مهند (مُهنّد)

ریشه اسم مهند (مُهنّد)

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهند (مُهنّد) عربی می باشد و تلفظ مهند (مُهنّد) در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُهَنَّد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohannad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهند (مُهنّد) بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهند (مُهنّد) در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهند (مُهنّد) در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهند در فرهنگ فارسی عمید:
شمشیر هندی.

معنی اسم مهند در فرهنگ فارسی معین:
شمشیری که از فولاد هندی ساخته شده باشد.

معنی اسم مهند در لغت نامه دهخدا:
شمشیر که از آهن هندی زده باشند.هندوانی. شمشیر هندی

معنی اسم مهند در فرهنگ فارسی:
شمشیر هندی : چون علوی و حسینی است ستوده است دو طرف او دو حد مهند . ( منوچهری )

معنی اسم مهند (مُهنّد) در ثبت احوال

(در قدیم) ساخته شده در هندوستان به ویژه نوعی شمشیر، هندوانی، شمشیر هندی.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهند (مُهنّد)

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهند (مُهنّد) عدد " 99 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 36 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهند (مُهنّد) گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهند (مُهنّد) چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهند (مُهنّد)

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهند (مُهنّد)

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

وعده داده شده

دارای شوق، بسيار مايل، آرزومند، (به مجاز) عاشق

فاتح، پیروز، از القاب حضرت علی (ع)

ترکیب دو اسم امیر و آرشام (فرمانروا و نیرومند)

آواز، شهرت، عقیده

آزاده، جوانمرد، بخشنده

زن سرخ روی

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید