مهفام

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

جنسیت اسم مهفام

دختر

مهفام به انگلیسی

mah fam

تعداد مهفام ها در ایران

1,488

تلفظ مهفام به فارسی

مَهفام

ریشه اسم مهفام

فارسی

تلفظ مهفام به انگلیسی

/mah fām/

رنگ اسم مهفام

آبی

ابجد اسم مهفام

166

ابجد وسیط اسم مهفام

22

ابجد صغیر اسم مهفام

22

درباره نام مهفام

مهفام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهفام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهفام، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,488 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهفام

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مهفام و معنی اسم مهفام

ریشه اسم مهفام

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهفام فارسی می باشد و تلفظ مهفام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهفام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah fām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهفام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهفام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهفام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به رنگ ماه، تابان، روشن، مانند مهتاب، (به مجاز) زیبارو

معنی اسم مهفام در ثبت احوال

(مَه = ماه + فام (پسوند به معني رنگ))، ۱- به رنگ ماه، به رنگ مهتاب؛‌ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهفام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهفام عدد " 166 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهفام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهفام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهفام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهفام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

ترکیب دو اسم محمد و الیاس (ستوده و نام یکی از پیامبران الهی)

آرام، موقر، شکیبا

نام گیاهی خوش‌بو

ترکیب دو اسم امیر و جواد (پادشاه و بخشنده)

نام داماد داریوش که در شجاعت ممتاز بود

روزه، روزه داشتن

بخشنده، دارای همت والا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید