مهشید

روشنایی و فروغ ماه، ماهشید، پرتو ماه

جنسیت اسم مهشید

دختر

مهشید به انگلیسی

mah shid

تعداد مهشید ها در ایران

130,803

تلفظ مهشید به فارسی

مَهشيد

ریشه اسم مهشید

فارسی

تلفظ مهشید به انگلیسی

/mah šid/

رنگ اسم مهشید

نارنجی

ابجد اسم مهشید

359

ابجد وسیط اسم مهشید

23

ابجد صغیر اسم مهشید

17

درباره نام مهشید

مهشید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهشید دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهشید که در انگلیسی به صورت mah shid نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 130,803 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهشید

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهشید و معنی اسم مهشید

ریشه اسم مهشید

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهشید فارسی می باشد و تلفظ مهشید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهشيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah šid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهشید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهشید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهشید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهشید در فرهنگ فارسی عمید :
مهتاب.

معنی اسم مهشید در فرهنگ معین :
مهتاب و پرتو ماه.

معنی اسم مهشید در فرهنگ فارسی :
مهتاب، روشنایی ماه، پرتو قمر، ماهتاب.

معنی اسم مهشید در لغت‌نامه دهخدا :
ماه شید. پرتو قمر. ماهتاب. مهتاب. پرتو ماه.

معنی اسم مهشید در ثبت احوال

(= ماه شيد)، پرتو ماه، ماهتاب

حروف ابجد و طالع بینی نام مهشید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهشید عدد " 359 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهشید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهشید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهشید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهشید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از پیامبران الهی، نام سومین پسر آدم و حوا

نامِ قومی پیش از اسلام

که رویی چون پری دارد، پریچهره، زیبا روی، خوبروی

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

فدایی ایل

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

یاد کننده، ستایش کننده حق، روضه خوان، شریف

شانس، اقبال خوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران