مهستا

دختر سنگین، دختر بزرگتر و مهمتر

جنسیت اسم مهستا

دختر

مهستا به انگلیسی

mahasta

تعداد مهستا ها در ایران

882

تلفظ مهستا به فارسی

مهستا

ریشه اسم مهستا

اوستایی

تلفظ مهستا به انگلیسی

/ma(e)ha(e)stā/

رنگ اسم مهستا

بنفش

ابجد اسم مهستا

506

ابجد وسیط اسم مهستا

14

ابجد صغیر اسم مهستا

20

درباره نام مهستا

مهستا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهستا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهستا که در انگلیسی به صورت mahasta نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 882 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهستا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مهستا و معنی اسم مهستا

ریشه اسم مهستا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهستا اوستایی می باشد و تلفظ مهستا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهستا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ma(e)ha(e)stā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهستا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهستا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهستا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهست
مهست: بزرگترین و مهمترین، نام پسر داریوش پادشاه هخامنشی


دختر بزرگتر و مهمتر، (به مجاز) دارای قدر و مرتبه ی عالی.

معنی اسم مهستا در ثبت احوال

(مهست = بزرگترین، مهمترین + ا (پسوند نسبت))، 1- منسوب به مهست؛ 2- (به مجاز) دختر بزرگتر و مهمتر؛ 3- (به مجاز) دارای قدر و مرتبه ی عالی.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهستا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهستا عدد " 506 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهستا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهستا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهستا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهستا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا مانند پری

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

سهم کسی از چیزی، بهره، سرنوشت، تقدیر

ابوذر، نام صحابه پیامبر

ترکیب دو اسم محمد و توفیق ( ستوده و کامیابی )

ترکیب دو اسم جعفر و صادق (جوی و راستگو)

همدل، همپایه خورشید

ترکیب دو اسم محمد و عابد (ستوده و زاهد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید