مهزاد

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

جنسیت اسم مهزاد

دختر

مهزاد به انگلیسی

meh zad

تعداد مهزاد ها در ایران

3,892

تلفظ مهزاد به فارسی

مِهزاد

ریشه اسم مهزاد

فارسی

تلفظ مهزاد به انگلیسی

/meh zād/

رنگ اسم مهزاد

بنفش

ابجد اسم مهزاد

57

ابجد وسیط اسم مهزاد

21

ابجد صغیر اسم مهزاد

21

درباره نام مهزاد

مهزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهزاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,892 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهزاد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مهزاد و معنی اسم مهزاد

ریشه اسم مهزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهزاد فارسی می باشد و تلفظ مهزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /meh zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهزاد در فرهنگ فارسی :
مهزاده شاهزاده زاده مه

معنی اسم مهزاد در لغت‌نامه دهخدا :
مهزاده. شاهزاده. زاده ٔ مه. مهترزاده. بزرگ زاده

معنی اسم مهزاد در ثبت احوال

(= مِهزاده)، (در قديم) بزرگ زاده، شاهزاده.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهزاد عدد " 57 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلِ ماه، (به مجاز) زيبارو

زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

منسوب به آرام، آرامش

ستايش خدا

آرام ،یواش، به آهستگی

جای و مكان مقدس، درستی، راستی و پارسایی

نصرت، پیروز شدن، غلبه

ترکیب دو اسم امیر و حافظ (فرمانروا و نگهبان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید