مهر یا

منسوب به مهری، دوستی

جنسیت اسم مهر یا

دختر

مهر یا به انگلیسی

mehriya

تعداد مهر یا ها در ایران

657

تلفظ مهر یا به فارسی

مِهريا

ریشه اسم مهر یا

فارسی

تلفظ مهر یا به انگلیسی

/mehriyā/

رنگ اسم مهر یا

بنفش

ابجد اسم مهر یا

256

ابجد وسیط اسم مهر یا

28

ابجد صغیر اسم مهر یا

13

درباره نام مهر یا

مهر یا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر یا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر یا که در انگلیسی به صورت mehriya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 657 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر یا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مهر یا و معنی اسم مهر یا

ریشه اسم مهر یا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر یا فارسی می باشد و تلفظ مهر یا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر یا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر یا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر یا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهری
مهری: منسوب به مهر،محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

معنی اسم مهر یا در ثبت احوال

(مهري + ا (پسوند نسبت))، منسوب به مهري (مهر)، ( مهري و مهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر یا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر یا عدد " 256 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر یا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر یا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر یا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر یا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشش، مذهب

نام رشته کوهی که از مغرب ایران تا شرق ترکیه و شمال عراق ادامه دارد

كسی كه به آهستگی راه میرود

روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

ترکیب دو اسم محمد و امید ( ستوده و آرزو )

دوست خدا

شاه پر، هر یک از پرهای اصلی بال پرندگان، بال بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید