مهر شید

خورشید نورانی

جنسیت اسم مهر شید

دختر

مهر شید به انگلیسی

mehr-shid

تعداد مهر شید ها در ایران

1,074

تلفظ مهر شید به فارسی

مهرشيد

ریشه اسم مهر شید

فارسی

تلفظ مهر شید به انگلیسی

/m.-šid/

رنگ اسم مهر شید

نارنجی

ابجد اسم مهر شید

559

ابجد وسیط اسم مهر شید

31

ابجد صغیر اسم مهر شید

19

درباره نام مهر شید

مهر شید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهر شید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهر شید، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,074 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهر شید

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهر شید و معنی اسم مهر شید

ریشه اسم مهر شید

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر شید فارسی می باشد و تلفظ مهر شید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرشيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر شید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر شید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر شید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خورشید نورانی

معنی اسم مهر شید در ثبت احوال

(= خورشيد)

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر شید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر شید عدد " 559 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر شید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر شید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر شید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر شید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و همایون (فرمانروا و خجسته)

تابان، درخشان، پرتو افشان

جوجه عقاب و جوجه کرکس، باز شکاری

جمع ماه، زيبارو

(به مجاز) زیبا، شاداب، خوش قامت

ترکیب دو اسم امیر و سام (فرمانروا و آتش)

همنشین و مونس شاه، نظیر و همتای شاه، (به مجاز) بلند مرتبه

سرافرازی، ارجمندی، بزرگواری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید