مهر شاد

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

جنسیت اسم مهر شاد

پسر

مهر شاد به انگلیسی

mehr-shad

تعداد مهر شاد ها در ایران

58,686

تلفظ مهر شاد به فارسی

مِهرشاد

ریشه اسم مهر شاد

فارسی

تلفظ مهر شاد به انگلیسی

/m.-šād/

رنگ اسم مهر شاد

طلایی

ابجد اسم مهر شاد

550

ابجد وسیط اسم مهر شاد

22

ابجد صغیر اسم مهر شاد

19

درباره نام مهر شاد

مهر شاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر شاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر شاد که در انگلیسی به صورت mehr-shad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 58,686 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر شاد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهر شاد و معنی اسم مهر شاد

ریشه اسم مهر شاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر شاد فارسی می باشد و تلفظ مهر شاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرشاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر شاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر شاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر شاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و شاد:
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ايران قديم
شاد: خوشحال، بدون غم و اندوه، مسرور

معنی اسم مهرشاد در واژه‌نامه آزاد:
خورشید تابان. شادمان و زیبا همچون خورشید، سرخوش از محبت. پرتوی روشنای خورشید. سرشار از مهر و محبت. مهر به معنای خورشید است. شاد هم به معنای شادی شوق و شعف است. و در کل دو معنی دارد ۱-خورشید شاد ۲-به معنای خورشید تابان و نورانی.

معنی اسم مهر شاد در ثبت احوال

خورشاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر شاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر شاد عدد " 550 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر شاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر شاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر شاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر شاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا، درخشان

به رنگ گل، مانند گل

ترکیب دو اسم محمد و ادیب (ستوده و با ادب)

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

زیبا، خوشگل

چشمه

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

آورنده آیین مزدکی در زمان پادشاهی قباد که به دستور انوشیروان او و پیروانش را کشتند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید