مهر اعظم

ترکیب دو اسم مهر و اعظم (محبت و بزرگتر)

جنسیت اسم مهر اعظم

دختر

مهر اعظم به انگلیسی

mehr-aezam

تعداد مهر اعظم ها در ایران

687

تلفظ مهر اعظم به فارسی

مهراعظم

ریشه اسم مهر اعظم

فارسی , عربی

تلفظ مهر اعظم به انگلیسی

/m.-āezam/

رنگ اسم مهر اعظم

نارنجی

ابجد اسم مهر اعظم

1256

ابجد وسیط اسم مهر اعظم

32

ابجد صغیر اسم مهر اعظم

23

درباره نام مهر اعظم

مهر اعظم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهر اعظم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهر اعظم، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 687 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهر اعظم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهر اعظم و معنی اسم مهر اعظم

ریشه اسم مهر اعظم

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر اعظم فارسی , عربی می باشد و تلفظ مهر اعظم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهراعظم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āezam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر اعظم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر اعظم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر اعظم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و اعظم:
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
اعظم: بزرگ تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

معنی اسم مهر اعظم در ثبت احوال

(مهر = مهرباني و محبت + اعظم = بزرگ)، 1- مهرباني و محبت بزرگ؛ 2- (به مجاز) بسيار مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر اعظم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر اعظم عدد " 1256 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر اعظم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر اعظم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر اعظم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر اعظم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن سرخ روی

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

بااحتیاط، هوشیار

بنده‌ خدای بسيار آمرزنده

مغرب، در پهلوي به معني ستاره

نغمه، آواز، ترانه

کسی که سرچشمه و منشأ است، زایا و بارور

درخشش، تلألؤ، روشنایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید