مهر آیین

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

جنسیت اسم مهر آیین

پسر

مهر آیین به انگلیسی

mehr-ain

تعداد مهر آیین ها در ایران

1,113

تلفظ مهر آیین به فارسی

مهرآيين

ریشه اسم مهر آیین

فارسی

تلفظ مهر آیین به انگلیسی

/m.-ā’in/

رنگ اسم مهر آیین

آبی

ابجد اسم مهر آیین

316

ابجد وسیط اسم مهر آیین

40

ابجد صغیر اسم مهر آیین

19

درباره نام مهر آیین

مهر آیین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر آیین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر آیین که در انگلیسی به صورت mehr-ain نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,113 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر آیین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مهر آیین و معنی اسم مهر آیین

ریشه اسم مهر آیین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آیین فارسی می باشد و تلفظ مهر آیین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآيين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-ā’in/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آیین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آیین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آیین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و آیین:
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
آیین: روش، رسم، شیوه‌ی مناسب و مطلوب

معنی اسم مهر آیین در ثبت احوال

داراي مهر و محبت و دوستي، داراي مهرباني، داراي آيين و روش دوستي و مهرباني.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آیین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آیین عدد " 316 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آیین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آیین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آیین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آیین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جاهاي مرتفع

دارای شکوه و زیبایی گل

دوست، معشوق، انسان کامل

درخشان، تابان

یاری، کمک

ترکیب دو اسم محمد و آراد (ستوده و بخشنده)

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

نام ملکه سرزمین سبا که در قدرت و زیبایی مشهور بود و سرانجام با سلیمان پیامبر ازدواج کرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید