مهر آوه

پرستشگاه های مهرپرستان

جنسیت اسم مهر آوه

دختر

مهر آوه به انگلیسی

mehraveh

تعداد مهر آوه ها در ایران

1,563

تلفظ مهر آوه به فارسی

مهرآوه

ریشه اسم مهر آوه

فارسی

تلفظ مهر آوه به انگلیسی

/mehrāve/

رنگ اسم مهر آوه

نیلی

ابجد اسم مهر آوه

257

ابجد وسیط اسم مهر آوه

29

ابجد صغیر اسم مهر آوه

23

درباره نام مهر آوه

مهر آوه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهر آوه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهر آوه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,563 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهر آوه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهر آوه و معنی اسم مهر آوه

ریشه اسم مهر آوه

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آوه فارسی می باشد و تلفظ مهر آوه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآوه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehrāve/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آوه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آوه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آوه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

= مهرابه
مهرابه: مهرابه به پرستشگاه های مهرپرستان گفته می شود.

معنی اسم مهر آوه در ثبت احوال

(= مهرابه)

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آوه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آوه عدد " 257 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آوه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آوه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آوه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آوه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شأن و شکوه ماه

مشعل ها

حکیم و فیلسوف مشهور یونانی ملقب به معلم اول

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

مبناها، پايه‌ها، (به مجاز) بزرگان، كارگزاران و كارگردانان حكومت

نام زیباترین زن آسیا در زمان کورش

خندان و خوشحال، (به مجاز) زيبا و شاد

ترکیب دو اسم فاطمه و رقیه (رانده شده از آتش و دعا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران