مهر آنا

مهربانی و محبت و دوستی مادر، (به مجاز) مهربان و با محبت

جنسیت اسم مهر آنا

دختر

مهر آنا به انگلیسی

mehr-ana

تعداد مهر آنا ها در ایران

2,282

تلفظ مهر آنا به فارسی

مهرآنا

ریشه اسم مهر آنا

ترکی , فارسی

تلفظ مهر آنا به انگلیسی

/m.-ānā/

رنگ اسم مهر آنا

طلایی

ابجد اسم مهر آنا

297

ابجد وسیط اسم مهر آنا

21

ابجد صغیر اسم مهر آنا

18

درباره نام مهر آنا

مهر آنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر آنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر آنا که در انگلیسی به صورت mehr-ana نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,282 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر آنا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهر آنا و معنی اسم مهر آنا

ریشه اسم مهر آنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آنا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ مهر آنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-ānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مهربانی و محبت و دوستی مادر. مهربان و با محبت.

معنی اسم مهر آنا در ثبت احوال

(مهر = محبت و دوستي، مهرباني + آنا = مادر) ۱- مهرباني و محبت و دوستي مادر؛ ۲- (به مجاز) مهربان و با محبت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آنا عدد " 297 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سعادت، نیک‌بختی

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند

از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

دوست، معشوق، انسان کامل

ارشک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید