مهر آفرین

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

جنسیت اسم مهر آفرین

دختر

مهر آفرین به انگلیسی

mehr-afarin

تعداد مهر آفرین ها در ایران

2,802

تلفظ مهر آفرین به فارسی

مهرآفرين

ریشه اسم مهر آفرین

فارسی

تلفظ مهر آفرین به انگلیسی

/m.-āfarin/

رنگ اسم مهر آفرین

صورتی

ابجد اسم مهر آفرین

586

ابجد وسیط اسم مهر آفرین

46

ابجد صغیر اسم مهر آفرین

28

درباره نام مهر آفرین

مهر آفرین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر آفرین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر آفرین که در انگلیسی به صورت mehr-afarin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,802 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر آفرین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مهر آفرین و معنی اسم مهر آفرین

ریشه اسم مهر آفرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آفرین فارسی می باشد و تلفظ مهر آفرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآفرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āfarin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آفرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آفرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آفرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و آفرین:
مهر: محبت، دوستی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی
آفرین: تحسین، ستایش، سپاس، تبریک، آفرینش، دعا

معنی اسم مهر آفرین در واژه نامه آزاد:
آفرینندۀ مهر و محبت.

معنی اسم مهر آفرین در ثبت احوال

آفريننده ی مهر و محبت و دوستي.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آفرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آفرین عدد " 586 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آفرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آفرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آفرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آفرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آگاه، بینا، از نامهای خداوند

بالا برنده، ارج دهنده، بلندمرتبه، والامقام، نام حکیم و فيلسوف ایرانی معروف به ملاصدرا

دارنده، دارا

به لطف و نرمی آفریده شده، (به مجاز) معشوقی که ناز بسیار کند، پدید آورنده نعمت و خوشی

دعا، افسون، نام دختر امام حسين (ع)

ترکیب دو اسم امیر و هادی (فرمانروا و راهنما)

منسوب به رضوان، بهشتی، خشنودی

روشن، روشنایی، نور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید