مهر آفاق

ترکیب دو اسم مهر و آفاق (مهربانی و عالم)

جنسیت اسم مهر آفاق

دختر

مهر آفاق به انگلیسی

mehr-afagh

تعداد مهر آفاق ها در ایران

852

تلفظ مهر آفاق به فارسی

مهرآفاق

ریشه اسم مهر آفاق

فارسی

تلفظ مهر آفاق به انگلیسی

/m.-āfāq/

رنگ اسم مهر آفاق

طلایی

ابجد اسم مهر آفاق

427

ابجد وسیط اسم مهر آفاق

31

ابجد صغیر اسم مهر آفاق

22

درباره نام مهر آفاق

مهر آفاق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهر آفاق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهر آفاق، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 852 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهر آفاق

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهر آفاق و معنی اسم مهر آفاق

ریشه اسم مهر آفاق

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آفاق فارسی می باشد و تلفظ مهر آفاق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآفاق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āfāq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آفاق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آفاق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آفاق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و آفاق:
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
آفاق: عالم، گیتی، جهان، کرانه‌های آسمان

معنی اسم مهر آفاق در ثبت احوال

(مهر= مهرباني و محبت + آفاق = گيتي، جهان، زمانه، روزگار)، (به مجاز) مهربان و با محبت،

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آفاق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آفاق عدد " 427 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آفاق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آفاق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آفاق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آفاق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بشارت، خبر خوب

منسوب به فخر، نازیدن، سرافرازی و غرور

دارای غمزه و كرشمه

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

منسوب به فرید، يگانه، يكتا، بی‌نظير، بی‌مانند

(به مجاز) توجه، پناه، حمايت، حشمت و بزرگی

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

منسوب به شير، (به مجاز) دلير و شجاع، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از پسران گشتاسپ پادشاه کیانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید